Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nová Generace mohla mít pátý film

čt 7. října 2010      autor: Darkknight      přečteno: 4781x      komentáře: 11

Sir Patrick Stewart ve hře Macbeth

Kdyby všechno šlo jako na drátkách, mohli jsme do naší filmotéky jako jedenáctý film zařadit další dobrodružství posádky Nové generace, odehrávající se v době po Nemesis. V době jejího natáčení totiž John Logan a Brent Spiner usilovně přemýšleli o natočení pátého a posledního filmu z prostředí TNG, jež mělo být definitivním a řádným rozloučením s posádkou kapitána Picarda.

"Natáčeli jsme Nemesis a John Logan, scénárista filmu, začínal pracovat spolu s Brentem Spinerem na námětu pro pátý film," říká v rozhovoru Sir Patrick Stewart: "A byl to velmi vzrušující námět pro scénář. Šlo by o skutečné rozloučení s naší posádkou, ale kromě toho by zahrnoval i další historické aspekty světa Star Treku. Do detailů nemohu zabíhat, protože nejde o můj projekt. Když ale nápad nevyšel, studio vyhlásilo sobě vlastním a jedinečným způsobem, že trpíme únavou z příliš dlouhé účasti na vytváření Star Treku, a proto je třeba skončit. A já s nimi naprosto souhlasím." Sir Patrick nemá zájem o vzkříšení staré posádky: "Jsem velmi hrdý na práci, kterou jsme odvedli. Jsem velmi hrdý na seriál i na filmy, ale nechci se vracet."

Na Creation Official Star Trek Convention 2010 v Las Vegas překvapil Sir Patrick Williama Shatnera a Leonarda Nimoye, když se k nim připojil na pódiu: "Cítil jsem, že je mi mou účastí prokázána veliká čest, vždyť tito dva muži všechno vytvořili! Jsou to žijící legendy Star Treku, a také jsou to dva muži, které jsem si za svůj život velmi oblíbil. Billa znám lépe než Leonarda, ale obou si cením a obdivuji je stejně. Být třetím do party před takovým publikem pro mě byla skutečně čest."

Zdroj: trektoday.com
komandér Darkknight
autor: Darkknight
vydáno: čt 7. října 2010
přečteno: 4781x
komentáře: 11
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG