Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Knižní Star Trek po Nemesis

pá 8. října 2010      autor: Cedrik      přečteno: 3519x      komentáře: 11

Resistance Před několika měsíci jsem dostal obrovskou chuť si přečíst nějakou knihu. Rozhodl jsem se sáhnout po Star Treku a nelitoval jsem. Začetl jsem se do knihy, kterou jsem již doma měl a okamžitě jsem byl pohlcen jejím dobrodružstvím a knihu přečetl během týdne. Byl jsem dokonce tak uchvácen příběhem, že jsem si musel objednat knihy další. Čekala na mě dobrodružství plná neuvěřitelných možností Star Treku.

Star Trek: Resistance - J.M. Dillard

Resistance

Děj se točí kolem borgské hrozby, která tiše roste. Kapitán Picard se nachází ve středu dění po té, co opět slyší borgké společenstvo. Hrozba je skutečná a Jean-Luc Picard se ji pokouší zastavit ještě předtím, než vypukne. Posádka lodi Enterprise se opět vrhne do boje s tím nejhorším nepřítelem Federace, který je tentokrát odhodlán ne asimilovat, ale rovnou vymýtit lidstvo z mapy galaxie. Borgové se připravují a staví svou loď, ale také připravují novou královnu na její úkol vést společenstvo. Posádka Enterprise musí Borgy zastavit ještě dříve, než budou připraveni vyrazit proti flotile Federace a to i za cenu neuposlechnutí příkazu nebo vyvinutí nových technologií. A že je to boj na život a na smrt, kde vítěz může být jen jeden, se dočtete v této knize.

Star Trek: Before Dishonor - Peter David

Before Dishonour

Peter David napsal, alespoň pro mě, úžasný román, který mě bavil od první stránky do poslední. Borgská hrozba je ještě vážnější než kdy před tím. Nejenže asimilují admirála Kathryn Janewayovou, ale dokonce projdou evolucí a místo asimilování nyní absorbují. Nechce se mi příliš prozrazovat, protože autor má spoustu nápadů, které Vás překvapí. Zmíním snad jen několik věcí, se kterými se v knize setkáme jako např. Sedmá z Devíti, Spock, kapitán Mackenzie Calhoun, stroj zkázy, ale dojde i na vzpouru na Enterprise. Autor tudiž zapojil do příběhu svět Star Treku v celé jeho šíři a více než čtivě

Star Trek: Greater Than The Sum - Christopher L. Bennett

Star Trek: Greater Than The Sum

I další vyprávění zavede kapitána Picarda na bitevní pole s Borgy. Po poslední obrovské bitvě se jedné borgské lodi povedlo uniknout. Při snaze asimilovat jinou loď Federace ale zasáhne jistá entita, která zachrání jednu členku posádky a pošle ji zpět na jednu z planet Federace. A kdo jiný se může konečně a na vždy vypořádat s Borgy… ano, kapitán Picard. Kniha není tolik vyplněná dobrodružstvím a dějově vyhrocenými situacemi jako ta předešlá od Petera Davida, ale jde mnohem hlouběji do nitra postav a má velmi silné poselství o síle rodiny. Styl, kterým autor píše, se mně osobně velmi líbí. Také se dozvíme další osudy postavy Tima z epizody TNG Já, Borg. Ale autor nám dá také nahlédnout do nitra samotného kapitána.

Ačkoliv jsem přečetl tyto tři romány, mezi filmem Nemesis a trilogií Destiny jsou ještě dva romány. Takže výčet romanů v chronologickém pořadí po Nemesis je následující:

kadet Cedrik
autor: Cedrik
vydáno: pá 8. října 2010
přečteno: 3519x
komentáře: 11
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG