Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Druhá kniha ze série The Starfleet Academy

st 17. listopadu 2010      autor: Jacob      přečteno: 1541x      komentáře: 2

The Edge from the Starfleet Academy Nová knižní série, která nese název Star Trek: Starfleet Academy, úspěšně odstartovala svým první dílem s podtitulem The Delta Anomaly již tento měsíc. Oficiální web StarTrek.com jako první představil knihu druhou, která se dostane na pulty obchodů 28. prosince. O příběh se tentokrát postaral velký fanoušek Star Treku spisovatel Rudy Josephs, který již v konceptu příběhu exceloval v popisu mezilidských vztahů mezi jednotlivými postavami.

Autor prvního dílu série, Rick Barba, se vyjádřil v rozhovoru pro StarTrek.com o vlastnostech Rudyho Josephse, které jej činí jedinečným spisovatelem. "Rudy je opravdovým odborníkem na problematiku mezilidských vztahů. Postavám dává hloubku a skutečnost. Myslím, že čtenáři budou nadšeni, příběh se jim bude líbit a budou na něj reagovat."

Mladý James Kirk zjišťuje, jaké následky má vyčerpávající a intenzivní výcvik na Akademii Hvězdné flotily pro ostatní kadety a sebe nevyjímaje. Ovšem někteří nováčci jsou pro řešení těžkých úkolů lépe vybaveni. Je snad někdo, či něco co jim dává onen náskok a výhodu? Kirk je pevně rozhodnut na to přijít. Obzvláště proto, že jedním z takto upřednostněných kadetů je jeho nová přítelkyně.

V současné době jsou již naplánovány další pokračování této knižní série. Není však jasné kolik jich bude ani kdo by měl být jejich autorem. Měla by ovšem vyjít jedna kniha za rok.

The Edge from the Starfleet Academy The Starfleet Academy - The Edge
autor: Rudy Josephs
počet stran: 256
datum vydání: 28. prosince 2010 (Simon & Schuster)
jazyk: angličtina
ISBN: 9781442414099

Zdroj: startrek.com
poručík Jacob
autor: Jacob
vydáno: st 17. listopadu 2010
přečteno: 1541x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG