Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Destination Star Trek London - den 2

pá 26. října 2012      autor: dadis      přečteno: 5099x      komentáře: 7

Destination Star Trek LondonV sobotu jsem měl přiděleny dva rozhovory s představiteli kapitánů Scott Bakula (kapitán Archer) a Patrick Stewart (kapitán Picard). Ale jak to chodí, tak na potvoru jsem měl problémy s dopravou. Dojížděl jsem do Excelu (místo konání akce) přes hodinu a půl.

11:15 Scott Bakula

DSTL Scott BakulaPřišel jsem pozdě, ale měl jsem opravdu štěstí a nakonec našel pidi místečko pár řad od pódia. Bylo to těsné, ale viděl jsem pěkně. Scott se jako herec zjevně vyrovnal s tím, že jeho seriál studio "násilně" ukončilo, ačkoliv kvalita pozdějších sérií byla mnohem kvalitnější. Rozhovořil se o tom, jak vlastně poprvé v životě se potkal s Williamem Shatnerem. Prý o takové setkání či schůzku usiloval hodně dlouho, ale nepodařilo se mu to. DSTL Scott BakulaVše se změnilo až natáčením The Captains. Teprve zde se poprvé setkali. Mám štěstí, že jsem tento počin viděl a ta část s Bakulou byla natáčena na ranči s koňmi. Co mě však překvapilo, že ten ranč nebyl nikde u Bakuly, ale u Shatnera. Skoro všichni ostatní kapitáni byli natáčeni v "jejich prostředí". Proč to v jeho DSTL Scott Bakulapřípadě bylo jiné nevysvětlil. Fanouškům Scotta se velice omlouvám, ale více si toho nepamatuji, protože dojmy z jeho vystoupení mi totálně vytlačil Picard.

Otázka
Q:
Kde vlastně na lodi se chodil venčit jeho filmový pes Porthos
A: Na tuto otázku se ptal i mnohokrát on sám sebe.

14:00 Patrick Stewart

DSTL Patrick Stewart

Tentokrát jsemto chtěl stihnout, tak jsem již 30 minut před začátkem stal ve frontě. Kupodivu jsem nebyl jeden z prvních. Zpočátku se obával o naši bezpečnost, když jsem slyšel že nás tam musejí namačkat. Mám pocit, že bylo opět totálně plno a sotva že zavřeli hangárová vrata. Jestli vám to přirovnání připadá divné, tak ty dveře (vrata) měla délku tak 7 metrů a na výšku tak 5 metrů. Když se měly dát do pohybu, tak to tam pískalo jako u náklaďáku, který couvá.

DSTL Patrick StewartAle dost bylo o dveřích. Sir Patrick Stewart je opravdu osobnost. Má přirozenou autoritu a lidé ho skutečně obdivují. Řada dotazů začínala tím, jak si ho dotazující váží a je velmi rád, že je tam s námi. Nicméně s tou autoriou či sebe

Otázky
Q: Jestli preferuje hraní na jevišti a nebo herectví v ST?
A: Miluje ST, ale jeviště je jeho život. Jinými slovy může žít bez ST, ale nemohl by žít bez jeviště.

Q: Jak se dostal k ST?
A: Úplně náhodou, protože vypomáhal svému příteli profesoru v UCLA a potkal člověka, který stál u zrodu TNG. Poté se vydal myšlenkama do minulosti, jak vlastně je to celé souhra náhod, že se stal kapitánem Picardem. Že bez učitele angličtiny, který ho obsadil ve 12 letech do role v divadle s dospělými herci, by opět nebyl zde.

Q: Jestli by ST jako herec dělal znovu.
A: Bez jakékoliv zaváhání.

Q: Pokud by byl žil v budoucnosti, jestli by vstoupil do flotily.
A: Chtěl by, ale opravdu ne, necítí se na to chytrý. Protože školy ukončil v 15 letech a není akademicky vzdělaný, ale prý není Wesley Crusher. Toho prý potkal po mnoha a mnoha letech v hotelu, prý ho naposledy viděl, když mu bylo 14. A v lobby hotelu na sebe narazili, ale on ho vůbec nepoznal. To víte ono je mu teď 40 :), tak se mu nedivte.

DSTL Patrick StewartCo mě však velmi zaujalo jak upřímě hovořil o tom než se stal známým díky ST v roce 1987. Že měl velký psychický problém získat sebedůvěru, kterou před tím neměl. Začalo to otázkou jakou radu by dal začínajícímu herci v divadle. Řekl: "Zbavte se strachu". Že tento strach měl i on sám do té doby, než mu pomohli velmi drahé terapie. Aby ve finále přišel na to, že nedokonalý, nezajímavý a netalentovaný nebo nedůležitý určitě není a myslet si takové věci byly kecy a hlouposti. Herci se nesmí bát a musí se vyjádřit, ne se schovávat. Jako příklad uvedl, když poprvé ztratil vlasy, že se neustále snažil to zamaskovat DSTL Patrick Stewartpřehazovaním těch pár vlasů co mu zbyly z prava do leva. Chodil nejenom schrbený, aby mu ten paťan ležel na správné straně, ale i vnitřně se snažil být někým jiným a ne Patrickem Stewartem. Problémy s vlasy ho zbavil jeden maďarský režisér, trošku drastickou metodou, kdy on ho pevně sevřel a jeho žena ho ostříhala. Skončil zhruba v tomto duchu: "Jste totálně unikátní a važte si sám sebe".

DSTL Connor Trinneer a Dominic KeatingKolem 16 hodiny jsem se dostal kupodivu i na rozhovor s herci: Anthony Montgomery, Connor Trinneer a Dominic Keating. Veselý duch se jim opravdu nezapře a bavili diváky. Montgomery chodil mezi diváky a sám jim podával mikrofon. To je podle mě ten typ zážitku o který fanouškům jde. Herec je přímo vedle tebe a mluvi s tebou. Jedna věc je vidět ho několik metrů před sebou a nebo být pár desítek centimetrů.

Bohužel na dnešní TNG párty jsem už opravdu neměl sílu, páč můj pitný režim byl trisktní a začal jsem být opravdu unavený a jaksi mi hučelo v hlavě. Party však mohla být opravdu skvělá. Zpívat měl i Brooks.

Co jsem se dnes naučil:

  • Choď hodně brzo před captains talk. Minimálně hodinu předem.
  • Dodržovat pitný režim a nespoléhat na to, že si něco za chvíli koupíš na chodbě. Protože je naprosto jasné, že opět najdete něco zajímavého a pití nakonec nebude ani za pár hodin.

kadet dadis
autor: dadis
vydáno: pá 26. října 2012
přečteno: 5099x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Související články:

TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
John de Lancie bude na sklonku roku v Praze  -  pá 21. listopadu 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014
Festival fantazie z pohledu (B)orgů II.  -  čt 11. července 2013
Festival fantazie z pohledu (B)orgů I.  -  st 10. července 2013
Festival Fantazie 2013: Z Bradavic do soudní síně  -  út 9. července 2013
Obsah krosny na Festival fantazie  -  čt 27. června 2013
Svědci Abramsovi na Festivalu fantazie  -  čt 20. června 2013
Warp 03 [VIDEO]  -  čt 6. června 2013
Další program v Chotěboři  -  st 29. května 2013
Zábava na Festivalu fantazie  -  čt 16. května 2013
Star Trek na FF - slíbené pokračování  -  po 8. dubna 2013
Zpráva dne: Star Trek na Festivalu Fantazie  -  út 26. března 2013
TrekFEST na letošním Festivalu fantazie  -  čt 7. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG