Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Recenze knihy Prašť jako uhoď

st 18. září 2013      autor: cestovatelka      přečteno: 3571x      komentáře: 7

Pršť jako uhoďTato kniha je (aspoň pro mě) velice zvláštní. Ukázala mi, že ve Star Treku může být i něco jiného než dobro, a že vždy směrnice nejsou pro dobro posádky. Zaujal mě nejvíce pokroucený osud Kvida Skamene. Bylo by zajímavé ho vidět na obrazovce.

Děj

Článek obsahuje knižní spoilery

Sledujeme komandéra Kvida Skomene, který je kvůli své dřívější misi strašlivě poznamenaný nejen fyzicky (rány na těle si sice způsobil sám, aby otupěl a možná i zapomněl), ale hlavně psychicky.

Do toho všeho ho kvůli neposlušnosti a vzpurnosti převelí na Enterprise a Riker odchází na planetu Ráj. A tam začne „uhánět“ Troi. A také „originálně“ řešit jejich misi (pohrozí zbraní, aby dostal své). Picard o něm začíná přemýšlet jako o bláznovi a kvůli jeho chování ho jde zprostit služby (jde přímo do jeho kajuty). Skamene na Picarda začne mířit vybitým phaserem, ale Picard neví že phaser je vybitý.

Nakonec čteme o záchranné misi Rikera. Skamene ho najde jako první. Riker visí z ochozu a pod ním není nic. Chvilku si povídají a Ríker si myslí že ho Skamene pustí, ale on jen změní úchop. Po chvíli ho vytáhne.

Knihu doručuji si přečíst…

Pár údajů, co se hodí pro ty, co jí nečetli

  • Vydal: laser-books.cz
  • Počet stran: 246
  • Cena: 115 Kč
  • Typ vazby: paperback

Hodnocení: 8/10

Zdroj: http://www.laser-books.cz/knihy/stng2.html
komandér cestovatelka
autor: cestovatelka
vydáno: st 18. září 2013
přečteno: 3571x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG