Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Larp na Setliku III – Záznam člena hvězdné flotily

ne 28. dubna 2013      autor: Sokar      přečteno: 4564x      komentáře: 7

Star Trek LARP 2013_logoV sobotu hvězdného data 20. 4. 2013 proběhl v Lesoparku Kamýk Startrekový Larp simulující konflikt mezi Federací a silami Makistů. Celá akce byla velmi podařená, za což patří dík organizátorům i účastníkům. Nedávno zveřejněný deník velitele makistů mě inspiroval k sepsání podobné zprávy z druhé strany. Pokud vás tedy zajímá pohled řadového podporučíka flotily, nahlédněte do jeho osobního deníku..

Upozornění: Tento záznam je výňatek ze soukromého osobního deníku účastníka mise a je pouze jeho náhledem na události.

Muž ve službách státní moci nikdy nesmí myslet na sebe, ale na prospěch země a vladaře

Niccolò Machiavelli

Osobní deník, píše podporučík Sokar. Konečně jsem našel čas zaznamenat misi, které jsem se účastnil jako součást týmu hvězdné flotily na Setliku III.
Na základnu jsem s ostatními důstojníky dorazil kolem desáté ranní. Hlavou se mi honily smíšené pocity. Od začátku bylo jasné, že služba na tak odlehlé planetě nebude lehká. Pověsti o operacích Makistů v oblasti mi na klidu nepřidaly.
O to víc mě potěšilo přidělení do týmu kapitána Flashe Gordona, kterého znám jako zkušeného důstojníka znalého vojenské taktiky. Tyto zkušenosti se měly brzo ukázat velmi výhodnými.
Na brífingu nás admirál Xyll obeznámila se situací. Na planetu dorazila  velvyslankyně Cardasijské Unie a úkolem našeho týmu je ochraňovat jí po dobu jejího pobytu. Zároveň nám několik zdrojů rozvědky potvrdilo, že buňka makistických teroristů operuje zde na Setliku a dokonce trvale obírá Federační sklady o zásoby. Náš hlavní cíl: zastavit je a rozbít jejich místní organizaci.

Na tomto místě bych rád uvedl krátkou úvahu o svých pocitech z dané mise. Pokud Vás nezajímají, klidně tento odstavec přeskočte. Především nemám rád Cardassiany. Válka skončila nedávno a pro vzájemné „obroušení hran“ je potřeba víc času. Navíc si myslím, že dohoda naší vlády o rozdělení hranice a zanechání některých kolonií „za čárou“ nebyla nejšťastnější. Možná to nyní vypadá, že sympatizuji s Makisty. Nic nemůže být dále pravdě.  Jakkoli může být můj soukromý názor a morální svědomí jakékoli, přísahal jsem věrnost Federaci a Hvězdné flotile. Což především znamená pracovat pro zájem vyššího celku a, jak říkali vojáci, „jít kam mě pošlou“. Udělám co bude třeba, když to poslouží Federaci a zároveň nemám tak vysokou hodnost, abych si nad svými činy musel „mýt ruce“.
Účel zkrátka světí prostředky a makisté nejsou hrdinní správní hoši ze stran románů. Jsou to teroristé a nepřátelé státu. Buďto je pořádek a nebo anarchie.

Začátek mise proběhl zcela v duchu předpisů a disciplíny hvězdné flotily. Tým dostal podrobné instrukce, mapu sektoru a potřebné vybavení. Kapitán rozdělil funkce a určil jednotlivé operační týmy podle osvědčených taktických praktik. Na rozdíl od řádků výše je však podrobný rozpis funkcí tajná informace, proto ho zde nebudu uvádět.

LARP Setlik III - Hvězdná flotila se připravujeNaše první cesta vedla do doku 3, kde jsme zkontrolovali stav lodí a zásob (věděli jsme, že některé doky jsou makisty využívány jako překladiště). Neobjevili jsme nic podezřelého. Další na řadě byl průzkum planety. Hned v počátku jsme potkali skupinu Orionských korzárů. Došlo k představení a zahájení obchodního jednání. Vlastní jednání vedla i velvyslankyně jménem Cardassie. Naše další cesta vedla do baru, jehož majitel byl  z řad všudypřítomných obchodníků Ferengů. Nechtěl nás vpustit dovnitř, jelikož byl zrovna uprostřed hádky s jakýmsi svým štamgastem či zaměstnancem. Pohrozili jsme kontaktováním Ferengijského obchodního vedení a pak již bylo vše v pořádku. Kromě občerstvení jsme zde získali i cenné informace o aktivitách místních obyvatel. Utvrdilo nás to, že se zde dějí nekalé věci.
Na základě těchto skutečností jsem vyrazil s průzkumným týmem obhlédnout doky 1 a 2. Cestou jsme několikrát potkali skupinku místních obyvatel chovající se mimořádně podezřele. Bohužel, žádné přímé důkazy jsme neměli a v jejich zavazadlech jsme nic nenašli, nedostali jsme tedy povolení k důkladné osobní prohlídce. Což byla škoda, jelikož některé makistky byly velmi půvabné, navíc, jak se později ukázalo, prohlídka by odhalila pašované zbraně.

Po této průzkumné akci se náš tým opět připojil k hlavní skupině. Jelikož se nepodařilo dohodnout se s Orionci na prodeji zbraní a vybavení (vyslankyni se při jednání vedlo lépe a dokonce do svých řad získala osobního Orionského bodyguarda), bylo v zájmu Federace rozhodnuto o vyloupení jejich skladu. Tuto delikátní operaci si vzal na starost sám kapitán s několika specialisty.
To nechalo mě v dočasném velení zbytku skupiny. Jelikož se blížil čas přehlídky, na které měla velvyslankyně promluvit k lidu Setliku, začali jsme konat přípravy. Původně plánované prostory doku tři se ukázaly pro tuto akci příliš nebezpečné (v souvislosti s informacemi o výbušném zařízení), proto jsme akci přesunuli do doku 1.

Ani tam se však nepodařilo zabránit komplikacím. Skupina teroristů podporovaná civilním obyvatelstvem zahájila útok, podařilo se jim omráčit většinu našeho týmu a zajmout velvyslankyni. Nešťastný výsledek a naše porážka v doku 1 měla dva důvody. Prvním bylo mé selhání jako velitele a taktika, které zde nebudu zastírat. Druhým pak jednání důstojníka Iconera, který měl z pozice velitele ochranky ideální příležitost k pomoci makistům, čehož zneužil. Tímto činem se dopustil vlastizrady a  poškodil dobré jméno flotily. Kromě Cardassianky teroristé unesli i lékařku, což zkomplikovalo rekonvalescenci po útoku.
Přesto se naše skupinka dokázala vzchopit. Náplastí na neúspěch byl také návrat kapitána, jehož mise v Orionských skladech byla úspěšná.
Nastal čas přehodnotit situaci a přeskupit síly. Za tímto účelem vydali jsme se opět do baru, abychom pokud možno naverbovali Orionce na naší stranu. Koneckonců aktivita Makistů vedla až k zoufalému činu naší jednotky, kdy jsme museli vykrást Orionský sklad. Makisté jsou tedy v důsledku zodpovědní za ukradení jejich zásob a proto by nám Orionci měli rádi pomoci proti této zločinnost podporující chátře.
Po zralé úvaze jsme se však rozhodli výše popsaný argument neuvádět a raději Orioncům zaplatit. Během našeho plánování v baru se dostavil makistický vyjednavač, který navrhoval výměnu unesené doktorky za námi zkonfiskované zboží. Jelikož Federace s teroristy nevyjednává, dohoda byla stručná a terorista odkráčel s prázdnou. Pokud Vám toto jednání připadá z naší strany poněkud chladné, vzpomeňte na poučku o pořádku a anarchii.

Dohoda s Orionci byla úspěšná, kromě svých mužů nám dali k dispozici i působivou výzbroj. Takto vybaveni vydali jsme se na kontrolu skladů zásob. Makistům se bohužel podařilo nás předběhnout a přidat tak krádež dalšího majetku Federace na list svých zločinů proti státu.
Nám se však podařilo odhalit a lokalizovat odkud a kam své zásoby dopravují. Ihned jsme kontaktovali velení a jím vyslané posily na místě provedly čistku. Alespoň jeden z našich hlavních úkolů byl tedy úspěšný.

I přes toto odhalení byla buňka makistů stále na planetě a  naše skupina se spolu s Orionci vydala k finálnímu střetu. Boj byl rychlý a ztráty na obou stranách.

Celková bilance:

  • Cardassijská velvyslankyně – pohřešovaná, pravděpodobně nežije.
  • Lékařka skupiny - zabita při finální přestřelce.
  • Velitel ostrahy – zradil, osud neznámý, pokud je naživu a bude dopaden, čeká ho vojenský soud.
  • Zásoby -  ukradeny, část zabavena zpět, část v rukou teroristů.
  • Buňka makistů na Setliku III – rozbita, část se rozprchla po vesmíru aby dál páchala své zločiny.

LARP Setlik III - závěrečné vyhodnoceníCo se stalo, stalo se. Ne vše šlo podle plánu. V tomto konfliktu každá ze stran něco ztratila i získala. Takový už je vesmír. Přesto jsem rád, že mi bylo umožněno se mise zúčastnit. Bylo mi ctí sloužit se svým kapitánem a členy týmu. Kdykoli si mě budou žádat, připojím se k nim rád znovu. Půjdu jednat, zkoumat a pokud to bude nutné, i bojovat. Pro Zemi, Flotilu a Spojenou Federaci planet.

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: ne 28. dubna 2013
přečteno: 4564x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG