Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nová verze portálu Trekkies.cz

ne 15. září 2013      autor: omi      přečteno: 4515x      komentáře: 48

Opět nadešel čas velkých změn. Předchozí verze portálu byla nasazena před více než 2,5 rokem. Tuto dobu jsme smozřejmě kromě tvorby obsahu a občasného uspořádání akcí využili k vylepšování a tvorbě nové verze tohoto webu. Na naše čtenáře čeká spoustu novinek. Věříme, že v nich najdete spoustu užitečných vylepšení a ne pouze otravnou nutnost zvyknout si na nový vzhled. V tomto článku vás seznámíme s těmi nejdůležitějšími změnami.

Podoba Trekkies.cz od roku 2013 Podoba Trekkies.cz  od roku 2011 Podoba Trekkies.cz  od roku 2008 Podoba Trekkies.cz  od roku 2005
2013 2011 2008 2005

Nové rozhraní portálu je jednodušší a je trochu vylepšeno i zobrazení na mobilních zařízeních. I z toho důvodu využívá nová verze portálu některé pokročilé možnosti, které současná technologie nabízí. Pokud se vám tedy zdá, že se něco zobrazuje špatně, s největší pravděpodobností nepoužíváte poslední verzi některého z moderních internetových prohlížečů. Portál vám samozřejmě bude fungovat také, ale v aktualizovaných moderních probhlížečích vypadá lépe.

Přestože hodně našich čtenářů bylo proti použití LCARS stylu na portále, zkusili jsme ho nějak zakomponovat. Jelikož to není klasický LCARS na černém pozadí, ale pouze nevtíravá dekorace, věříme, že nebude nikoho z vás nijak iritovat.

Nejviditelnější změnou je zobrazení článků v úvodním výpisu, které má se zvětšením fontu ulehčit čitelnost. Sekce hlavního menu jsou rozděleny do třech částí - Články, Komunita čtenářů a Odznáčky. Můžete tak snadněji najít, co potřebujete. Menu zůstává na stránce šikovně zobrazeno i když budete číst delší článek. Notifikace v jednotlivých menu se zobrazují stejně pomocí čísla, notifikace na nejvyšší úrovni menu je symbolizována tmavým pruhem na spodu položky.

Většina sekcí, které byly dříve zobrazeny v sloupci pod menu, byla upravena a přesunuta do obsahu. Statistiky nejčteněnjsích a nejkomentovanějších článků byly rozšířeny o články, které byly naposledy komentovány. Hledání také nabízí více možností. Vkládání článků již nepotřebuje aktivaci autorského konta a článek na portál tak může napsat kterýkoliv z našich čtenářů. Pohodlný editor jsme integrovali i do komentářů a diskuze a tak již nebude potřeba přemýšlet, jak se používají BB kódy.

Vylepšili jsme i profily, které se nyní snáze upravují a mají více nastavení. Došlo k sloučení profilové fotky a avataru. Nahrání avataru již nevyžaduje použití grafického editoru, stačí jednoduše nahrát svou fotografii a vybrat si oblast, kterou chcete použít pro svůj avatar. Avatary jsou nově kulaté a zobrazují hodnost, kterou jste dosáhli v odznáčkové hře. Pokud jste splnili některou ze specializací, můžete si svůj avatar ozdobit i příslušných barevným kroužkem (velící sekce červeným, vědecká sekce modrým a služby žlutým). Na žádost čtenářů si nově můžete vyplnit své motto, které se bude zobrazovat ve vašem profilu i pod vašimi komentáři a příspěvky v diskuzi.

Také sekce odznáčkové hry doznala změn. Přibyly nové přehledy vydaných a splněných odznáčků. Detaily všech odznáčků se nyní zobrazují v plovoucím okně, které nabízí více možností prohlížení. Přibyly přehledy čekajících, schválených a zamítnutých žádostí. Seznam hráčů byl také přepracován a je nyní přehledně rozdělen podle dosažených hodností. Počítání hodností bylo opraveno a nyní se hodnosti zobrazují správně tak, jak je uvedeno v podmínkách. Dosažení vyšších hodností bude umožněno vyhlášením odznáčků nových barev.

Pozorní čtenáři si jistě všimli, že nikde nemohou nalézt sekci Akce. Tato sekce je bohužel stále rozpracována a přibude v blízké budoucnosti do sekce Komunita. I když jsme novou verzi portálu důkladně otestovali, může se stát, že narazíte na nějaký problém, v tom případě prosím kontaktujte .

Tyto rozsynchronizované obvody byly součástí odznáčku Chakotay - rozstříštěný v čase.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: ne 15. září 2013
přečteno: 4515x
komentáře: 48
Facebook Twitter Google+

Související články:

V Praze opět zazní hudba ze Star Treku  -  st 18. července 2012
Techmánie, ST aktivity, dobré jídlo a Silvestr  -  čt 19. ledna 2012
Nový WYSIWYG editor na portále  -  ne 4. prosince 2011
Dovolená  -  čt 25. srpna 2011
Nová verze portálu - jak se zorientovat?  -  ne 13. února 2011
Plánovaná údržba a upgrade portálu  -  po 7. února 2011
Šťastný nový rok 2011 přeje Trekkies.cz!  -  so 1. ledna 2011
Všechno nejlepší, trekkies.cz!  -  út 26. října 2010
Pravidelná údržba portálu a problémy s komentáři  -  st 6. ledna 2010
Komentování na portále  -  st 20. května 2009
Nový redakční systém portálu Trekkies.cz  -  ne 22. února 2009
Změny na portále  -  čt 27. listopadu 2008
Letošní Apríl a budoucnost portálu  -  čt 3. dubna 2008
Určete směr portálu Trekkies.cz  -  ne 6. ledna 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG