Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Pavel Pabjan 1970-2013

st 4. září 2013      autor: axiom      přečteno: 5732x      komentáře: 13

Pavel PabjanTěžko, velmi těžko, se mně následující slova píší, ale skutečnost je bohužel už taková, a Pavel Pabjan, zakladatel prvního startrekového klubu u nás, severomoravské USS Ostrava (později Dominion a UPKB Dominion, nyní Subspace) opustil naše řady a přešel na druhý břeh.

Pavel PabjanStrachovali jsme se o něj už od 21. dubna t.r., kdy po akutním nástupu těžkého zánětu slinivky zůstal hospitalizován a byl s menšími či většími úspěchy léčen a vracen – jak jsme všichni doufali – zpět do normálního života. Naděje na uzdravení byly spojovány nejen s lékařskou technikou a péčí mu poskytovanou, ale i s Pavlovou chutí do života, podporovanou péčí především jeho maminky, ale i návštěvami rodiny a kamarádů. Bohužel však komplikace spojené se zánětem přinášely další a další zdravotní problémy a Pavlovi ubývalo sil. I přesto jsme věřili, že tento boj vyhraje a nepřipouštěli si jiný scénář. Život však není startrekový film a ne všechno v něm končí happyendem. A úterý 3. září 2013 bylo dnem, kdy pro Pavla tento zápas skončil.

Budeme se s tím muset smířit a přát mu klid, který teď už určitě má. V našich myslích však bude jistě žít dále a bude tu s námi tak dlouho, dokud tu budeme my, kteří jsme ho znali a mohli se doufám považovat za jeho přátele. Pavle, děkujeme za to, že jsi tu byl a prošel našimi životy.

admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: st 4. září 2013
přečteno: 5732x
komentáře: 13
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG