Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Osobní deník – Ohlédnutí za 5 lety se Star Trekem

út 10. prosince 2013      autor: cestovatelka      přečteno: 3374x      délka: 3 min      komentáře: 9
Tento článek patří mezi Osobní deníky, jejichž obsah není korekturován redakcí.

18 kontinua​Když si vzpomenu jak to všechno začalo, mrazí mě v zádech.Byl večer a já usedla poprvé k obrazovce kde běžel ST:TNG, myslím (ale jsem si poměrně jista) že to byl díl Bez zábran u kterého jsem si i pobrečela dnes mi příjde komický. Časy se mění a já tu chci shrnout prvních 5 let se Star trekem.

Hned od prvního (respektive 3.) dílu jsem se  do Star treku zamilovala, možná je to trochu překvapující že hned na první kouknutí se mi líbil, je to fakt! Musím říct že mě Star trek zcela změnil! Měla jsem problémy s výbušnou povahou a s násilím nechci říkat že Star trek mě spasil, ale je to tak, dalo mi nový pohled na svět a prostě jsem se v něm vzhlédla (a v první chvíli tu byla i ta urputnost která se projevila u článku Můj pohled na Star Trek: Do temnoty, ale to už je taky naštěstí zamnou, pomohl tomu i Grit! ).

Na tomto portále je odznáček Zrození trekkieho (kde mylně uvádím že jsem se ST začala v roce 2011). Ve kterém se píše  "Je jasné, že člověk se jako fanoušek Star Treku nenarodí..." dovolím si nesouhlasit s tím to výrokem, protože naše prostředí a to kam se narodíme nás muže předurčit stát se Trekkii.

Mé začátky (na trek portálech) byly těžké, protože byl hlad po informacích začala jsem Googlit různá hesla spojená se star trekem a při zadání trekkies mi vyjel tenhle web. Tady jsem se poprvé dozvěděla že existuje více seriálů/filmů a začala jsem si pomalu  kupovat DVD filmy s posádkou nové generace (dnes jsem hrdým majitelem gold edice všech filmů). 

V roce 2012-13 byl můj osud zpečetěn s fandomem. První setkání bylo na pouštění draků v roce Já na CzecTereku2012, ale při nejlepším chovala jsem se jak hlupáček (no neznala jsem fandom a nevěděla jsem jak to chodí).  Poté proběhlo Setkání s Nicole de Boer, bylo výjimečné poznala jsem lidi, kteří smýšlí podobně jako já. Byl to balzám na duši, moct požívat slang a nemuset ho vysvětlovat :), ale kámen úrazu byl ten že já Nicole de Boer ze ST:DSN vůbec neznala, měla jsem nakoukané cca 3 sezony takže jsem měla co dohánět. V roce 2013 jsem také na Starconu měla první svou přednášku a to mě nakoplo i k psaní tady.

Poté přišlo osudové koukání na Voyager a setkání R. Picardem a R. Duncan McNeillem.Bob mě lehce zklamal svou odtažitostí, protože mam rada Holodoktora, ale nechci říkat že jsem si to neužila, protože Robí byl naprosto úžasný!! Jak jsem Perise nemusela tak ted my příjde fajn (nezaměňovat s tím že ho mám ráda!).Poslední setkání s tekkies bylo na 18 narozeninách kontinua a bylo to úžasné!

Poslední  setkání a fotka s Praotcem-Díky Praotče!

Dva kapitáni

Co přejde dal?

To je otázka kterou si kladu sama, ale nejspíš pojedu na nějaký mezinárodní con. V nejbližší době mě čeká Sedněme si mezi Svátky (už aby to bylo!).

PS: Tento článek je schválně krátký abych vás nenudila se svým příběhem.

komandér cestovatelka
autor: cestovatelka
vydáno: út 10. prosince 2013
přečteno: 3374x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Moje ohlédnutí za odznáčky  -  út 7. července 2020
Pět let aktivně mezi Trekkies  -  út 9. června 2020
Seriál Picard - dojmy  -  ne 5. dubna 2020
Najobľúbenejšia a nejmenej sympatická postava zo ST:Discovery?  -  so 1. června 2019
Star Trek je naděje  -  út 4. prosince 2018
Rozpory mezi fandomy  -  so 25. února 2017
Jak jsem se ke Star Treku dostala  -  čt 23. února 2017
Star Trek a Netflix  -  po 23. ledna 2017
Pan Spock  -  po 19. září 2016
Charakteristika idolu – Dat  -  so 9. dubna 2016
PFko po klingonsku  -  so 26. prosince 2015
Vánoční přání  -  út 22. prosince 2015
Já a můj letošní advent  -  ne 6. prosince 2015
Píseň z Nové generace, díl Zraněný  -  so 5. prosince 2015
Objevování exoplanet  -  pá 24. července 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG