Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Aprílové žertíky a novinky na portálu

st 2. dubna 2014      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 2638x      délka: 3 min      komentáře: 4

Odznáček - Aprílový žertíkVčera bylo opět na portále trochu živěji. Jakpak by ne, když byl apríl. Správně jste poznali, že článek o první fotografii z natáčení nového filmu si z vás snaží pouze vystřelit. Oproti tomu článek o filmových plakátech vtipem nebyl, ten je pravdivý. Chvilku po poledni jste si pak mohli všimnout nového fialového odznáčku pojmenovaného Aprílový žertík. Problém s odznáčkem byl, že nešla vyplnit a odeslat žádost na jeho získání. Ano, to byl od nás také tak trochu žertík. Nicméně pokud jste se drželi zadání a dali nám během dne jakkoli vědět, že jste se nechali napálit, odznáček jste si tím vysloužili. Právě z toho důvodu jsme přes den promazávali diskuzní příspěvky týkající se tohoto odznáčku.

Nový měsíc s sebou ale kromě vtipného začátku přináší několik dalších změn na portále.

Výpis článků a osobních deníků

Na titulní stránce portálu nyní naleznete možnost vybrat si ze společného a samostatného výpisu článků a osobních deníků. Deníky nejsou běžné články informující o startrekových záležitostech u nás a ve světě, ale jsou to osobní texty týkající se jednotlivých autorů – názory, poznámky nebo doslova zápisy do deníku. Měl by to však stále být alespoň jeden delší odstavec textu, jednořádkové deníky nebudou vydávány. Svůj deník si můžete napsat jednoduše tak, že si při vytváření článku zvolíte rubriku Osobní deník. Texty nespadající do této rubriky budou zařazeny mezi standardní články. Na titulní stránce se zobrazují pouze články a deníky, které nejsou starší než tři měsíce.

Nové možnosti při vytváření článků

Editor byl již před nějakou dobou opraven, aby zobrazoval správnou velikost textu – stejnou jako při čtení článků. Zároveň mu byla nastavena maximální výška, aby se při psaní delších článků dal jednodušeji nastavovat formát skrze nástrojovou lištu. V té přibyla dvě nová tlačítka pro nastavení odsazení. Těch je potřeba využít především při vytváření testů.

Testy mohou nyní připravovat sami autoři přímo v editoru určeném pro vkládání článků. Není to nijak těžké, je však potřeba dodržet správný formát, aby redakční systém dokázal test zpracovat. Základní předpoklad je, že každý test má 20 otázek, u každé otázky 4 možnosti odpovědí a vždy jedna z možností je správná. Jednoduchý návod, jak připravit test na portál najdete v nápovědě. K testům prosím nevkládejte žádné obrázky, lze vytvářet pouze textové testy. O přiřazení odznáčku, korekturu textů, nastavení obtížnosti a vydání testu se postará redakce. Testy budou vycházet tradičně v pondělí.

Notifikace problematických článků

Jelikož se stává, že u některých článků se objeví problém, který vyžaduje úpravu od autora, v menu přibyla notifikace, která vás na takový případ upozorní. Notifikace bude v menu zobrazena tak dlouho, dokud autor svůj článek neupraví a znovu nenastaví k vydání, nebo si jej uloží do konceptů. Případné detaily naleznete v poznámkách u příslušného článku.

Komentáře a diskuzní příspěvky

Byla opravena korekce vkládaných komentářů a příspěvků v diskuzi. Odkazy v nich by se nyní měly zobrazovat lépe a také by měly být vynechány všechny prázdné znaky a řádky navíc.

bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: st 2. dubna 2014
přečteno: 2638x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Portál je mrtev, ať žije portál!  -  pá 8. ledna 2021
Rekapitulace odznáčků specializací [VIDEO]  -  pá 24. července 2020
Kobayashi Maru – rekapitulace [VIDEO]  -  po 20. července 2020
Vzpomínání s odznáčkem Chakotay – roztříštěný v čase  -  pá 17. července 2020
Rekapitulace odznáčků [VIDEO]  -  po 13. července 2020
Všechno nejlepší k 15. výročí portálu [VIDEO]  -  ne 5. července 2020
Ohlédnutí za vajíčkovou štvanicí  -  út 14. dubna 2020
Vajíčková štvanice začíná!  -  pá 10. dubna 2020
Velikonoční vajíčková štvanice  -  st 8. dubna 2020
Odznáčky finišují do svého 10. výročí  -  ne 12. ledna 2020
Upravené hodnocení Star Treku  -  pá 10. ledna 2020
Přihlašování je opět funkční  -  po 13. března 2017
Nový holoromán a záložky  -  pá 8. dubna 2016
Rozšíření funkce hodnocení  -  po 4. dubna 2016
Ohodnoťte český Star Trek!  -  út 22. března 2016

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG