Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Patrick McKay a J.D. Payne – scénáristé Star Treku 3

út 1. července 2014      autor: omi      přečteno: 3309x      délka: 3 min      komentáře: 8

Scénáristé J.D.Payne a Patrick McKay​Dvě jména, která byla fanouškům Star Treku do konce loňského roku převážně neznámá. Právě loňskou zimu bylo oznámeno, že na scénáři příštího startrekového filmu se nebude podílet tradiční duo Kurtzman a Orci, ale tato nová dvojice: Patrick McKay a J.D. Payne. Od tohoto oznámení však bylo více méně ticho po pěšině a o nových scénáristech nikdo příliš mnoho nevěděl. To se rozhodl napravit server TrekCore, který s touto dvojicí udělal obsáhlé interview. Celý rozhovor, který byl pro svou délku rozdělen do dvou částí najdete na zmíněném serveru. My vám přinášíme jenom kratičký výtah zajímavostí.

Patrick a John se znají již od konce střední školy, tedy nějakých sedmnáct let. John tehdy napsal divadelní hru a požádal Patricka o její režírování. Od té doby spolu tvoří, neboť zjistili, že se výborně doplňují. Psali zhruba jeden scénář ročně, než si jich všimla nějaká agentura. V roce 2010 se jim podařilo prodat scénář k filmu Goliáš (měl by mít premiéru v 2015) a po té začali pracovat pro Paramount na scénáři k filmu Smrtelní válečníci (měl by mít premiéru v 2015). Po skončení této práce navázali rozhovory se společnosti Bad Robot, pro kterou napsali příběh grafické novely Boilerplate. Následoval koncept k filmu Micronauts, sci-fi vycházející ze značky hraček populárních ze 70. let.

Patrickovi rodiče byli velkými fanoušky originálního Star Treku ještě předtím, než se narodil. Fanouškem se tedy stal i on, neboť vyrůstal v startrekově pozitivním prostředí. Originální sérii viděl celou a filmy dokonce několikrát. John naproti tomu objevil Star Trek sám a fanouškem se stal při vysílání Nové generace, jejíž díly si nahrával na videokazety, vystříhával si z nich pryč reklamy a udělal si slušnou sbírku suvenýrů. Deep Space Nine i Voyager sledoval, když šly v televizi. Při studiu aplikované fyziky na Yaleově univerzitě však již nestíhal sledovat vysílání Enterprise.

Enterprise ve warpu

Oba věří tomu, že i v dnešní době lze uspět s velkofilmem bez výrazného záporáka. Star Trek: Film i Star Trek: Cesta domů patří mezi jejich oblíbené filmy. Jako příklad úspěšného filmu, bez potřeby likvidace protivníka vedl Patrick Inception. John pak z rukávu bez zamyšlení vysype několik názvů svých oblíbených epizod Nové generace jako jsou Enterprise včerejška, Všechno dobré…, Tapiserie, nebo Vnitřní světlo. Jestli ale bude další film bez záporáka, či nikoliv, však neprozradili.

Patrick McKay a J.D. PaynePři zmínce o Star Treku Do temnoty uvádějí, že oběma novým filmům se určitě podařilo přiblížit Star Trek většímu publiku, než kterémukoliv z předcházejících filmů. Od studia, ani od svého kolegy Roberta Orciho nedostali žádná omezení, ani podmínky, co by se mělo v novém filmu objevit. S Orcim se jim oběma spolupracuje výborně a jsou moc rádi, že je součástí procesu tvorby od začátku. Někdy se totiž stává, že když se režisér se seznámí s příběhem v pozdějším stádiu, chce jej upravit podle svých představ.

Následovaly otázky na kritiku fanoušků. Největší problém vidí v tom, že málo která kritika je konstruktivní, či podnětná. Ti, co hlasitě křičí „Tohle není můj Star Trek!“ jsou sice nejvíc slyšet, ale pravděpodobně budou v menšině. Současná online diskuze je bohužel podobných výkřiků plná, což diskuzi prakticky znemožňuje. Snaží se všímat všech informací, ke kterým se dostanou, čtou si názory fanoušků, přemýšlejí o svých instinktech, diskutují s Orcim, Abramsem a ostatními a pouští si znovu a znovu původní Star Trek. Doufají, že se jim podaří napsat nejlepší Star Trek, jakého jsou schopni.

Zdroj: trekcore.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: út 1. července 2014
přečteno: 3309x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG