Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Úspěšné pokání Brannona Bragy aneb velkolepá série Kosmos

út 5. srpna 2014      autor: Bedraz      přečteno: 2773x      délka: 2 min      komentáře: 9

Seriál Kosmos, časoprostorová odyseaScénárista, režisér a producent Brannon Braga je osobnost, kterou asi není potřeba většině trekkies představovat. Během svého působení u Star Treku byl stejnou měrou chválen a vyzdvihován (obzvláště za nový moderní styl epizod u TNG, včetně proslaveného závěru All Good Things…), stejně jako zatracován (za Voyager a práce na seriálu Enterprise bez znalosti TOS). Sám Braga se po letech posádce a štábu Star Trek: Enterprise omlouval za nepříliš vydařený poslední díl These Are the Voyages…, který sklidil bouřlivou kritiku a naneštěstí se stal dosud stále platnou tečkou televizního Star Treku.

Braga naštěstí na televizní tvorbu nezanevřel, a i proto ho můžeme v roce 2014 najít podepsaného jako producenta a režiséra úžasného populárně-naučného seriálu Kosmos - časoprostorová odysea z produkce stanice FOX a National Geographic Channel. (Kromě něj jsou zde i jiní režiséři a producenti, neboť se jednalo o dlouhodobý a rozsáhlý projekt.)

Seriál mohli v české lokalizaci zhlédnout již i domácí diváci, a to na české mutaci kanálu National Geographic. Ve třinácti dílech odkrývá americký astrofyzik a jeden z předních světových popularizátorů vědy Neil deGrasse Tyson krásy a záhady našeho vesmíru i samotného života na Zemi. 

Loď Fantazie vás zaveze kamkolivTroufám si tvrdit, že pro každého fanouška Star Treku se jedna o povinnou „četbu“ – vždyť fanoušci sami často plní úlohu popularizátorů vědy a lidského pokroku. Seriál má úchvatné vizuální provedení a vypráví opravdu neotřelé příběhy lidského poznání. Už první díl vás chytne a nepustí! Za zmínku také jistě stojí fakt, že přestože byl produkován pro vysílání na v hlavním vysílacím čase konzervativní televizní stanici, nebojí se na Ameriku velmi otevřeně hovořit o tom, že svět nebyl stvořen před 10 000 lety a evoluce není sprosté slovo. :)

Proto neváhejte a nasedněte do lodě Fantazie a vydejte se spolu s charismatickým průvodcem seriálem Neilem deGrasse Tysonem na pravou časoprostorovou odyseu do všech hlubin (i mělčin :)) kosmu. 

Více o seriálu můžete zjistit též na stránkách edna.cz.

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: út 5. srpna 2014
přečteno: 2773x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG