Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Gateway To Space – Brána do vesmíru aneb viděli jsme na vlastní oči

pá 20. března 2015      autor: Kamil Fox Vít      přečteno: 5300x      délka: 2 min      komentáře: 6

GtoSNa výstavu jsme se vypravili ve dvou dospělých, s dětmi ve věku 7, 5 a 1,5 roku. Vstupenky jsme řešili až na místě, vystáli jsme asi 70metrovou frontu. Byli jsme víkendovými návštěvníky, tudíž nás čekalo vstupné vyšší než v pracovní dny: dospělí 350 Kč a děti 250 Kč, respektive rodinné vstupné za 900 Kč. Vstupenky je možné koupit na místě nebo v předprodeji, například zde na stránkách.

Děti jásají, Ondra s Rebekou jsou u vytržení, že jdou na výstavu. Jejich nadšení posiluje i párek v rohlíku, zakoupený pro ukrácení doby čekání na vstupenky. Sarah je to jedno, hlavně že může cupitat a nechat nás za sebou běhat. 

Máme vstupenky, procházíme branou výstaviště.

SkafNASA GtoSPo levé straně areálu jsme kolem Maroldova panoramatu Bitva u Lipan prokličkovali do zadní části výstaviště. Zde děti zaujaly pouťové atrakce a bylo jasné, kam zamíříme po návštěvě výstavy. Jsme na místě, před námi je kratší fronta, ze které po skupinkách mizí návštěvníci v útrobách výstavního pavilonu. K dispozici je šatna zdarma, doporučuji využít.

Konečně jsme u prvních exponátů. Jsou k vidění zajímavé kousky, času se tu dá strávit  spousta, tedy když si čtete popisky z panelů a dostanete se k možnosti důkladně si prohlédnout průchozí moduly. Celá výstava se skládá z jednoho sálu s exponáty a z jakési relax zóny, která byla přeplněná dětmi v očekávání, že se dostanou na ten či onen trenažér či simulátor.  Občerstvení je i zde, ale moc místa a velká nabídka tu není.

GtoSlunerWKrása výstavy spočívá v možnosti vidět exponáty, které jinak spatříte, až pokud vycestujete do zahraničí; já mám zkušenost se Science Museum v Londýně, vřele doporučuji.

Nevýhody/negativa  výstavy vidím v poměru obsah/cena a v nezvládnuté organizaci v zóně s atrakcemi, kde si děti vystály frontu na atrakci, a když na ně došla řada, dozvěděly se, že je aktrakce až od 10 let (všechno napsáno malým písmem pod úrovní dětských kolen a na místě, kam se dostanete, až vystojíte frontu).

Doporučuji návštěvu ve všední dny, vstupné je nižší o 50 Kč na hlavu a doufal bych, že bude nižší i návštěvnost. Za úvahu též stojí skupinové vstupné počítané od 10 hlav výsadku.

Celkově se přikloním k mírné spokojenosti a potenciálním návštěvníkům přeji příjemný zážitek.

kapitán flotily Kamil Fox Vít
autor: Kamil Fox Vít
vydáno: pá 20. března 2015
přečteno: 5300x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG