Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kdy dostane Star Trek svůj Cinematic Universe?

pá 24. dubna 2015      autor: Ampik      přečteno: 2326x      délka: 3 min      komentáře: 34

New Star Trek DeltaCinematic Universe – pojem který v současné době představuje potenciální dojnou krávu pro všechna velká hollywoodská studia. Základní myšlenka je přitom velice jednoduchá – vytvořit hlavní linii několika filmů, které budou vzájemně provázány tzv. spin-offy, tedy dalšími filmy, jež by rozvíjely charaktery a příběhy hlavních či vedlejších postav, a to všechno v jednom čase, v jednom vesmíru. Tyto filmy mají potenciál vytvářet kolem sebe ohromné fanouškovské základny, a pokud chcete vědět, jak to s vaším hrdinou nebo hrdiny dopadne, musíte si zajít i na další film. Jednoduše řečeno, jedná se o jakési filmové seriály.

Jako první svůj filmový vesmír pořádně nakopl Marvel, který v distribuci svých filmů nejprve spolupracoval s Paramountem, poté si jej pod svá křídla vzal Disney. Už od prvního filmu Iron Man z roku 2008 sází tento komiksový gigant jeden kasovní trhák za druhým. Máme zde hned několik superhrdinů včetně Hulka, Thora nebo Kapitána Ameriky, kteří čas od času spojí své síly ve společné týmovce Avengers. V budoucnu se k nim má  díky licenci od Sony Pictures připojit dokonce i Spider-Man. Ve svých obšírných plánech do roku 2019 počítá Marvel i s větším provázáním příběhu se Strážci galaxie, po jejichž boku se mají Avengers utkat se samotným komiksovým titánem Thanosem. Nesmíme také zapomenout na oblíbený seriál Agents of S.H.I.E.L.D., který je také součástí vesmíru zvaného Marvel.

Rozhodně nezahálí ani největší konkurent Marvelu, kterým je proslulé DC Comics. Na jeho filmový vesmír dohlíží studio Warner Brothers. DC svůj vesmír rozjelo filmem Muž z oceli (2013) a fanoušci se již nemohou dočkat, až se příští rok Superman poprvé setká s Batmanem ve filmu Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti (2016). V tomto filmu se navíc objeví několik nových postav včetně Wonder Woman, jež dostane svůj vlastní film a objeví se také v týmovce Justice League, která je plánována na rok 2017.

Své vesmíry však nemají jen komiksoví hrdinové. Studio Universal plánuje oživit filmová monstra včetně Frankensteina, Drákuly nebo Mumie. Sony spoléhá na re-boot Ghostbusters. U Foxů slibně rozjeli mutantí sérii X-Men, k nimž se v budoucnu přidá nové zpracování Fantastic Four. V neposlední řadě je tu Disney, které (kromě distribuce Marvelovek) rozjede letos na Vánoce svůj vlastní mega filmový vesmír, kterým jsou Star Wars. Těšit se můžeme na tři nové hlavní filmy a bezpočet spin-offů. Disney chce zkrátka ze své nové licence od Lucasfilmu vytěžit, co se dá.

A co Paramount? Nabízí se jedna licence s velkým potenciálem, obrovskou základnou fanoušků a vlastním filmovým vesmírem, který už v devadesátých letech předběhl dobu a servíroval nám jeden film či seriál za druhým, nemluvě o bezpočtu knižních a komiksových zpracování. Mluvím samozřejmě o Star Treku. No nebylo by skvělé, kdybychom si do kina zašli na film o lodi Kelvin, o tajném oddílu 31 a jeho misích na klingonské planetě, o mladém Picardovi, o doktoru Soongovi a jeho umělé inteligenci, o Khanovi a jeho útěku z kryogenického spánku? Témat je zkrátka mnoho.

Jenomže Paramount je zřejmě jiného názoru. Pro svůj nový filmový vesmír si zvolil licenci Transformers. Star Trek se tak v roce 2016 dočká jediného filmu ke svému výročí a jeho další osud bude ve hvězdách. Není to škoda? Myslíte, že Star Trek má na to, aby zaujal dnešní diváky svým filmovým vesmírem? Hodí se do kin, nebo by měl zůstat spíše v televizi jako seriál? Zajímají mě Vaše názory v diskuzi.

Zdroj: hollywoodreporter.com
podporučík Ampik
autor: Ampik
vydáno: pá 24. dubna 2015
přečteno: 2326x
komentáře: 34
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Odkazy na hry z přednášky „Jak si trekkies hrají“  -  čt 10. prosince 2020
Záznam přednášek z Trekkenu online [VIDEO]  -  čt 3. prosince 2020
Kdo, co, kdy a kde ve Star Treku [VIDEO]  -  st 30. září 2020
SERIÁL: Kompletní časová osa ST událostí! (1. část)  -  út 6. listopadu 2018
Star Trek se dočká nového animovaného seriálu  -  pá 26. října 2018
StarTrekKnihy.cz – Nový informační portál zdaleka nejen o knihách  -  čt 30. srpna 2018
Šťastné a startrekové!  -  pá 22. prosince 2017
15 nejmocnějších protivníků ve Star Treku  -  čt 2. listopadu 2017
Star Trek v komentářích: Nechte zaznít svůj názor  -  út 17. října 2017
Star Trek: Discovery a další skvosty v knihovně CZ Kontinua  -  so 23. září 2017
Smuteční oznámení  -  so 19. srpna 2017
Star Max: Pravda, 1. část  -  po 17. července 2017
Star Max: Z principu  -  st 10. května 2017
Star Max: Klony útočí  -  po 20. února 2017
Elektrokolo ve startrekovém střihu  -  čt 9. února 2017

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG