Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Science Fiction Day ve Vídni – Star Trek si po roce polepšil

po 22. června 2015      autor: Hypospray      přečteno: 2960x      délka: 2 min      komentáře: 7

Science Fiction Day 2015 ve VídniLoni jsem se poprvé vydala – za podpory Star Wars kostýmových organizací, především českého zastoupení Rebel Legion – do vídeňského Prateru a spolu s otatními, na rozdíl ode mě „profesionálními cosplayery“, hájila „barvy Star Wars“. Akce mě tak nadchla, že jsem se na její opakovaní těšila už při zpáteční cestě. Výlet do Rakouska se po roce skutečně podařil, opět jsem si užila parádní den ve sci-fi atmosféře a opět se s vámi tímto dělím o dojmy a fotografie.

Vloni jsem se jako naprostý nováček oblékla do Star Wars kostýmu zapůjčeného od mého manžela. Letos jsem po kostýmu „Rebel Fleet Trooper“ sáhla znovu, abych mohla po vzoru ostatních opět přispět ke sci-fi atmosféře pro návštěvníky parku. Letos byla akce jiná v tom, že s námi vycestovala také naše malá Karolínka. Ta je, narozdíl ode mě, evidovanou členkou Legie a má svůj vlastní kostým, kostým Jawy, který pochopitelně oblékla a tím se přiznala, že v tom s rodiči také lítá ;)

Science Fiction Day 2015 ve VídniU mě to bylo letos s oblečením úsměvné, protože hned u první atrakce jsem byla tak nějak shledána za málo sci-fi, RTF uniforma se pozdávala jako běžný oděv, nikoliv kostým. Tak jsem si říkala, že nemám potřebu příště anglicky hovořící obsluze německé národnosti vysvětlovat, z jakého filmu jsem a jakmile to bylo možné, vklouzla jsem do uniformy ze seriálu Enterprise. Ta sice také není moje, ale nasoukala jsem se do ní ucházejícně a bylo mi hej! Jsem Trekkie? Jsem Trekkie! Na to, že jsem ani nevěděla, že ji Karel veze, jsem v ní pak šla i pochod skrz Prater, což jsem skutečně v plánu neměla. Opět ten zvláštní pocit, když si vás tolik lidí fotí a natáčí… ale není se čemu divit, když se sejde tolik fanoušků na jednom místě, jde samozřejmě o pamětihodnou událost…

U mě, jakožto člověka, co se v uniformě na veřejnosti vůbec nevyskytuje, to byla taková startreková premiéra, protože vyfotit se v uniformě doma nebo na conu je jedna věc, ale „mít koule“ v ní vyjít ven a vstřebávat údivné, nechápavé, úsměvné či až pohrdavé pohledy, to už je věc druhá.

Star Trek si oproti loňsku polepšil. Loni jsem napočítala tři fanoušky, letos tvořili nepřehlédnutelnou skupinku v zadní části průvodu. Nechyběly vlajky a především pestrost kostýmů a uniforem. Ostatně, posuďte sami…

Science Fiction Day 2015 ve Vídni 

Bude akce i příští rok? S největší pravděpodobností ano. Plánuji vás proto s předstihem informovat, kdyby chtěl někdo z vás také přijet a hrdě se hlásit skrze zevnějšek ke svému oblíbenému Star Treku či jinému sci-fi fenoménu. Je to jen na vás!

admirál Hypospray
autor: Hypospray
vydáno: po 22. června 2015
přečteno: 2960x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG