Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Bryan Fuller: Nový seriál bude vyprávěn moderní formou

so 25. června 2016      autor: Ampik      přečteno: 2198x      délka: 1 min      komentáře: 7

Star Trek 2017 – logoVedoucí producent Bryan Fuller prozradil v rozhovoru pro Collider několik detailů o novém startrekovém seriálu. První série, která se bude vysílat v roce 2017 přes platformu All-Access, bude obsahovat 13 vzájemně provázaných epizod. Oproti starším seriálům značky Star Trek je to novinka, kterou sám tvůrce nazývá moderní formou vyprávění. Na základě tohoto prohlášení se později vyrojily spekulace, že nový seriál bude psán jako tzv. antologie (každá série by vyprávěla jiný příběh), tyto spekulace však Fuller obratem vyvrátil.

Starší seriály Star Treku byly psány epizodicky, tedy každá epizoda jako samostatný příběh, který byl s příběhy dalších epizod provázán jen velmi volně, až na výjimky, kterými byly tzv. cliffhangery (epizody s otevřeným koncem, které se většinou vysílaly na konci sezóny s úmyslem nalákat na tu následující). Seriály Star Trek: The Next GenerationStar Trek: Voyager a také původní série byly psány striktně touto formou vyprávění. Star Trek: Deep Space Nine jako první přišel s tzv. příběhovými oblouky a snažil se jednotlivé epizody více provázat. Tento způsob pak tvůrci dále rozvinuli v zatím posledním seriálu Enterprise, zejména pak během jeho třetí série.

Bryan Fuller tuto formu vyzvedá zejména díky možnosti jít ve vyprávění příběhu do větší hloubky, než by umožňovalo vyprávění epizodické: „Jedna z věcí, která je pro mě velmi vzrušující, je, že máme možnost vyprávět Star Trek moderním způsobem. Říkejme tomu příběh o třinácti kapitolách v jedné sezóně.“

Fuller během rozhovoru také dementoval další rozšířenou fámu o tom, že se nový seriál bude odehrávat v době po filmu Star Trek VI: Neobjevená země. Dále informoval o tom, že se v blízké době uskuteční první castingy. Na otázku, zda se v novém seriálu setkáme s nějakou známou tváří, odpověděl tajemným „eventuálně“.

Zdroj: trekmovie.com
podporučík Ampik
autor: Ampik
vydáno: so 25. června 2016
přečteno: 2198x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG