Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek vstoupil do volební kampaně

st 5. října 2016      autor: Dominik      přečteno: 2627x      délka: 2 min      komentáře: 22

Trek against TrumpAmeričané volí svého prezidenta každé čtyři roky a jde tedy o relativně běžnou politickou rutinu. Letošní hlasování však vyvolává tak velké emoce, že i početný zástup herců ze Star Treku se rozhodl vstoupit na scénu. Hlavní zásluhu nese Donald Trump, slavný magnát a jeden z kandidátů na prezidenta USA. Na internetu se objevila protestní výzva s názvem Trek Against Trump, kde její signatáři důrazně varují před volbou Trumpa.

Protest podpořili herci ze všech startrekových seriálů. Seznam podepsaných v současnosti obsahuje více než stovku jmen, například Jonathan Frakes, LeVar Burton, Brent Spiner, George Takei, Walter Koenig, Kate Mulgrew nebo Armin Shimerman. Podle účastníků protestu Star Trek vždy nabízel pozitivní vizi společnosti, naději a optimismus. Společnost, kde se všem dostane stejné úcty bez ohledu na jejich rasu či kulturní odlišnosti, neboť každá odlišnost si zasluhuje toleranci, pokud neznamená ohrožení pro ostatní. Zatímco Donald Trump představuje úplný opak těchto hodnot a jeho případné zvolení by posunulo USA o mnoho let zpátky. Zúčastněné osobnosti dále vyzývají, aby si Američané zvolili takovou hlavu státu, která přiblíží jejich zemi k vysněné budoucnosti, kde budou osobní odlišnosti chápány, kde věda překoná pověry a lidé budou pracovat spolu, nikoli proti sobě.

Blížící se volba prezidenta USA bude pro řadu amerických voličů zřejmě obrovské dilema. Teoreticky vzato by kandidáti na prezidenta měli představovat politicky to nejlepší, co dotyčná země může nabídnout. Nejsem si však vůbec jistý, zda dvojice Clintonová – Trump tuto definici splňuje. A především tu máme otázku – pošlapává Trump opravdu startrekové hodnoty? Jisté je, že svou kontroverzností překonává asi všechny prezidentské kandidáty za posledních padesát let. Můžeme vidět výstředního magnáta, který na stará kolena začal fušovat do politiky. Do světa vysílá jedno velkohubé prohlášení za druhým a svou prostořekost očividně není schopen regulovat. U mnoha jeho výroků si člověk musí říct: Myslí to vážně, nebo se jen snaží upoutat pozornost? Donald Trump by mohl ve Star Treku vystupovat jako Klingon, nejlépe jako kancléř Klingonské říše. Má na to dostatečný temperament i stejně neotesaný styl chování. Pak si ovšem každý sám odpoví, jestli může být uvážlivým a tolerantním prezidentem se smyslem pro pokrok a zda dokáže potlačit urážlivé výroky na účet ostatních. Signatáři protestu Trek Against Trump sice naoko přehnaně glorifikují schopnosti Hillary Clintonové, ale ve skutečnosti tato dáma vedle Trumpa působí spíše jako z nouze ctnost.

Zdroj: https://www.facebook.com/TrekAgainstTrumpOfficial/about/?ent
nadporučík Dominik
autor: Dominik
vydáno: st 5. října 2016
přečteno: 2627x
komentáře: 22
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Odkazy na hry z přednášky „Jak si trekkies hrají“  -  čt 10. prosince 2020
Záznam přednášek z Trekkenu online [VIDEO]  -  čt 3. prosince 2020
Kdo, co, kdy a kde ve Star Treku [VIDEO]  -  st 30. září 2020
SERIÁL: Kompletní časová osa ST událostí! (1. část)  -  út 6. listopadu 2018
Star Trek se dočká nového animovaného seriálu  -  pá 26. října 2018
StarTrekKnihy.cz – Nový informační portál zdaleka nejen o knihách  -  čt 30. srpna 2018
Šťastné a startrekové!  -  pá 22. prosince 2017
15 nejmocnějších protivníků ve Star Treku  -  čt 2. listopadu 2017
Star Trek v komentářích: Nechte zaznít svůj názor  -  út 17. října 2017
Star Trek: Discovery a další skvosty v knihovně CZ Kontinua  -  so 23. září 2017
Smuteční oznámení  -  so 19. srpna 2017
Star Max: Pravda, 1. část  -  po 17. července 2017
Star Max: Z principu  -  st 10. května 2017
Star Max: Klony útočí  -  po 20. února 2017
Elektrokolo ve startrekovém střihu  -  čt 9. února 2017

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG