Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vzpomínkování s Hypo… už je to dvacet let

st 31. října 2018      autor: Hypospray      přečteno: 2335x      délka: 2 min      komentáře: 3

Vzpomínkování s HypoVíte, jak to může dopadnout, když se kromě praní, žehlení, luxování, pulírování koupelny nebo vaření pustíte do úklidu na starých discích? Když zabřednete do letitých záloh a současně se naučíte základní editace videí? Teď už víte, jak to dopadlo v mém případě. U příležitosti dvacátého výročí mého prvního setkání s fanoušky Star Treku, které proběhlo na srazu CZ Kontinua v roce 1998 na Letné, jsem se rozhodla oprášit zachovalý video archiv a na svém YouTube profilu zavzpomínat na „zlatou éru“ mého zapálení pro Star Trek a sci-fi obecně. Nutno podotknout, že v tuto chvíli vystupuji jako zprostředkovatel vzpomínek, vlastní pořizování videozáznamů a také skládání (například do music videí) nebyla v drtivé většině moje práce. Zpětně beru toto „vzpomínkování“ jako památku pro naší malou Karolínku, skrz které může nakrásně vidět, co spojovalo její rodiče – společný koníček, kamarádi a přátelé.

Nyní si můžete na profilu HyposprayST najít například sestřih ze setkání fanoušků pod záštitou CZ Kontinua z roku 1999, z téhož roku vzpomínku na Dracon – víkendové setkání v Brně. Dále vzpomínku na PSST con v roce 2001, Pragocon, Pentacon a Pilscon v roce 2002, dále pořady, kde mimo jiné vystupovali fanoušci Star Treku – Obrazovka, Sauna či Trní. Ráda jsem si zavzpomínala i na videa, která vznikala pro programové linie s názvem TrekFEST, které už roky zvou fanoušky na Festival Fantazie do Chotěboře. Po zalistování do hodně dávné historie videí – před devíti lety jsem na YouTube uveřejnila anketu na téma „My, sci-fi a veřejnost“ – jak odpovídali náhodně oslovení lidé na naše otázky?

Pokud nepatříte mezi pamětníky, můžete se i tak mrknout, jak u nás Star Trek na začátku 21. století začal rozkvétat. Užijte si to :)

admirál Hypospray
autor: Hypospray
vydáno: st 31. října 2018
přečteno: 2335x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG