Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Picard a jeho svět

pá 31. ledna 2020      autor: omi      přečteno: 1617x      délka: 3 min      komentáře: 10

Obálka komixu Picard CountdownTento týden měla premiéru již druhá epizoda seriálu Star Trek: Picard a zároveň ve středu vyšel i poslední třetí díl komixu Picard Countdown, který nám přiblížil události předcházející seriálu. Přestože nejsou tyto události pro pochopení seriálu potřeba, stejně jako předcházející komixy Countdown ke Star Treku 2009 a Star Treku Do Temnoty rozšiřují prostředí startrekového universa a protože ne všichni tyto komixy čtou, navíc v angličtině, říkal jsem si, že by bylo dobré si některé části přiblížit.

Chronologicky můžeme začít v roce 2385 (6 let po Nemesis). Picard je admirálem na své lodi USS Verity (v překladu pravdivost). Velení Enterprise E opustil právě kvůli řízení evakuační flotily pro Romulany. Jeho prvním důstojníkem je Raffi Musiker, která je dle rozhovoru na TrekCore agentem výzvědné služby Hvězdné flotily a zároveň vyjímečným taktikem se specializací na romulanské záležitosti. Geordi LaForge je na Utopia Planitia na Marsu, Will a Deanna Rikerovi jsou tou dobu na své lodi USS Titan. Zmíněn je i kapitán Enterprise, není však tentokrát jmenován. V původním komixu Countdown jím byla inkarnace Data, ale ze seriálu Picard vyplývá, že ten jím být nemohl, jelikož Datovy engramy po jejich nahrání do B4 v průběhu filmu Nemesis postupně úplně zdegradovaly.

Picard je vyslán na planetu Yuyat Beta, aby pomohl evakuovat romulanskou kolonii. V průběhu mise však dojde ke komplikacím a Picard je se svou první důstojnicí uvězněn. Romulané mezitím obsadí a převezmou částečnou kontrolu nad USS Verity. Laris a Zhaban, dva členové Tal Shiaru na Yuyat Beta, Picarda s Musiker pomocí domorodců osvobodí a pomohou mu převzít vládu zpět nad lodí. Prozradí Picardovi, že původní plán nebyl nikdy o evakuaci kolonie, ale o převzetí federační lodě. Romulané Federaci nevěřili, že by jim pomohla a mysleli si, že je chce dorazit. Proto jsou v každé kolonii agenti Tal Shiaru, čekající na záchranou misi Hvězdné flotily. Laris a Zhaban Picardovi uvěřili, že záchrannou misi myslí vážně a tak se místo nesmyslného boje proti Federaci rozhodli zachránit životy romulanských občanů, které přísahali chránit. Za tuto službu je Picard schová na svém rodinném sídle Château Picard na Zemi. Toto jsou tedy oni dva Romulané, které známe ze seriálu, a kteří mají rozsáhlé znalosti o Tal Shiaru.

Laris a Zhaban v komixu Picard Countdown a seriálu Picard

Ve stejném roce se odehrál útok na Mars a loděnice Utopia Planitia syntetiky – jednoduššími umělými formami života. Vidíme, že se tedy do puntíku naplnila Picardova slova z roku 2365 (epizoda Lidský rozměr, kde jsme mohli vidět i v seriálu Picard zmiňovaného Bruce Maddoxe). Federace vytvořila armádu androidů, jež slouží jako pracovní síla a nemá rovnoprávné postavení s ostatními formami života. Jednodušší jsou androidé z toho důvodu, že se nikomu nepodařilo dosáhnout složitosti Datovy matrice.

Při útoku bylo ztraceno 92 143 životů a zažehnuta stratosféra, která v roce 2399 stále hoří. Syntetiky byla zničena i flotila 10 000 lodí určených k evakuaci romulanských kolonií a proto Federace odvolala svou pomoc s přesídlením. S tímto rozhodnutím Picard nesouhlasil a pravděpodobně kvůli němu opustil Hvězdnou flotilu. Po tomto útoku byl vyhlášen zákaz umělých forem života v celé Federaci.

O dva roky později v roce 2387 byl zničen Romulus jehož hvězda vybuchla v supernovu, což jsme mohil vidět ve filmu Star Trek z roku 2009. Romulan Nero při explozi ztratil manželku a nenarozeného potomka, zahořkl a zapřísahal se pomstít Federaci. Svou těžařskou loď si podle komixu nechal vylepšit od Tal Shiaru borgskou technologií, proto vypadala tak zvláštně. Zatím tedy i tento předpoklad seriál potvrzuje, neboť jsme mohli vidět, že Romulané opravdu s borgskou technologií již několik let experimentují.

První sezóna seriálu Star Trek: Picard se podle Memory Alpha odehrává v roce 2399, tedy 12 let po zničení Romulu. V druhé epizodě můžeme vidět Picardův pokus o návštěvu své bývalé první důstojnice z USS Verity – Raffi Musiker. Vypadá to, že se nerozešli v dobrém, uvidíme, zda se v příští epizodě dozvíme více z událostí předcházejících seriálu.

Admirál Picard a jeho první důstojník Raffi Musiker
Admirál Jean-Luc Picard s prvním důstojníkem Raffi Musiker.​

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: pá 31. ledna 2020
přečteno: 1617x
komentáře: 10
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG