Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Seriál: Dabéři - TOS (2. část)

čt 10. února 2011      autor: Hermione02      přečteno: 5537x      komentáře: 4

dr. McCoy, Scotty Každý film nebo seriál, ať kvalitní či nikoliv, záhy po svém uvedení do kin a později na DVD, rozděluje své fanoušky na dvě skupiny. První skupina upřednostňuje jeho originální verzi a druhá skupina je zase pro dabing. Portál Trekkies.cz vám přináší již druhý díl seriálu, který představuje jednotlivé dabéry, kteří se podíleli na převedení Star Treku do češtiny.

Ve druhé části se zaměříme na dabéry dr. McCoye a šéfinženýra Scotta. Pro připomenutí, informace o dabérech kapitána Kirka a komandéra Spocka naleznete zde.

DeForest Kelley - Jiří Hromada - doktor Leonard McCoy

Jiří HromadaJiří Hromada se narodil roku 1958 v Chomutově, po studiu Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze začal vystupovat v Divadle E. F. Buriana a rovněž se mihl v několika filmech a televizních inscenacích. Od roku 2001 je herec na volné noze, svoje herecké vzdělání zužitkovává především prostřednictvím dabingu. Jiří Hromada se věnuje i politice, v roce 2008 kandidoval do Senátu, ze zdravotních důvodů svoji kandidaturu stáhl. V roce 2010 byl na 3. místě pražské kandidátky SZ pro řádný termín voleb do poslanecké sněmovny. Jeho hlasem mluví mnoho filmových postav, např. Alan Rickman (Dohola), Ernie Sabella (Lví král), David Bailie (Piráti z Karibiku) či Danny Glover (2012). Fanoušci Star Treku znají Jiřího Hromadu jako dr. McCoye (DeForest Kelley), a to z TOS, nadabovanou ČT a 1. - 5. filmu, nadabovaných společností HCE.

James Doohan - Miloslav Mejzlík - šéfinženýr Montgomery Scott

Miloslav MejzlíkMiloslav Mejzlík se narodil v roce 1951 v Třebíči. Po absolvování brněnské JAMU prošel několika divadelními scénami, je možno jmenovat např. Divadlo Jiřího Wolkera, divadlo S. K. Neumanna, Národní divadlo v Praze či Národní divadlo v Brně. Od 80. let se objevuje v televizních seriálech, ale i filmech. Pozorní diváci si Miloslava Mejzlíka jistě všimli v seriálech Dobrodružství kriminalistiky, Náhrdelník či Rodinná pouta (Velmi křehké vztahy). Příznivcům zahraniční kinematografie je Miloslav Mejzlík znám jako dabér. Jeho hlasem promlouvá mnoho filmových postav, za všechny je možno jmenovat např. Harvey Fierstein (Táta v sukni), John Cleese (Jeden svět nestačí, Dnes neumírej) či Liam Neeson (Letopisy Narnie). Příznivec seriálů pozná, že jeho hlasem mluví např. Geoffrey Lower (Doktorka Quinnová), Richard Dean Anderson (Hvězdná brána) či náš známý James Doohan jako Scotty z originální série Star Treku.

Malý bonus na závěr

Druhá část seznamování s dabéry Star Treku je již téměř za námi. Jako v díle minulém, i nyní přichází malý bonus - ukázka dabingu Jiřího Hromady a Miloslava Mejzlíka jako dr. McCoye a inženýra Scotta ze Star Treku. Ukázka je z dílu 2x21 - Byť zvána jinak.

kontraadmirál Hermione02
autor: Hermione02
vydáno: čt 10. února 2011
přečteno: 5537x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG